Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
Друзья

ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893601 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507631 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314330 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180276 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172324 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 100954 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 79937 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78174 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 64884 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60214 раз)
Фортуна
Житель передмістя Коростеня знайшов горщик зі срібними монетами, яким більше 500 років
Житель передмістя Коростеня знайшов горщик зі срібними монетами, яким більше 500 років


Скарб у вигляді 90 срібних монет, яким понад 500 років, на своєму обійсті, у горщику, знайшов житель села Грозине Коростенського району Анатолій Піндак.

«Житель села Грозине, Коростенського району, Анатолій Олександрович Піндак на своєму обійсті, розкопуючи межу між сусідами, (її майже ніколи не розкопували, - уточнює Олександр Дзиґа), а він придбав там частину землі, знайшов минулого року в горщику срібні монети. Чому процедура так довго тривала, і чому ми це не оприлюднювали? Людина похилого віку, але цікавиться краєзнавством, це людина, яка дійсно розуміє важливість дослідження історії. Тому він зв’язався з науковцями інституту археології, з краєзнавчим музеєм, аби дослідити, що це за монети, їх важливість та період цих монет. Отже, було представлено клас срібних монет – 90 празьких грошей, датуються вони кінцем 14-го початком 15-го століття. Кожна монета вагою більше одного грама срібла, але ці гроші, як засвідчили науковці, були досить поширені на теренах Європи, в тому числі й в Україні. На той час політика Чехії була така, що з чеського королівства дозволялося вивозити срібло лише у викарбуваних монетах. По Європі ходила достатня кількість чеських грошей. Якщо брати з точки зору нумізматики, ці чеські гроші не варті великої суми, адже вони достатньо поширені. Але нас вразив той факт, що людина прийняла рішення передати ці всі монети Краєзнавчому музею міста Коростеня. У нас 12 жовтня відбулася археологічна конференція і Анатолій Піндак передав 90 срібних монет саме коростенському музею. Вони вже дослідженні, є на них аналітична довідка науковців. Також Анатолія Олександровича було запрошено на сесію міської ради, де мер вручив йому подарунок та подяку за його громадянську позицію», - розповів Олександр Дзиґа.Житомир.info також поцікавився у заступника мера Коростеня, чи відомо, хто проживав на той час на території села Грозине, та кому могли належати монети.

«Важко передбачити, хто жив на тій території, де Анатолій Піндак знайшов гроші. Це передмістя Коростеня, зрозуміло, що там жили більш багатші люди. Можливо, це йшла стара дорога з Києва до Коростеня, на старих картах цей шлях передбачено. Можливо, ці гроші було закопано не у 15 столітті, можливо – пізніше. Адже ми прекрасно знаємо, що люди, коли починають ховати клади? Коли є якась нестабільність, коли є загроза власності, життю. Можливо, це, навіть, був період початку 20 ст., події пов’язані з революцією. Це могло бути заховано і в козацькі часи, коли була Українська революція під проводом Богдана Хмельницького в середині 17 століття. Люди часто знаходять якісь знахідки, проте не кожен ладен передати їх музею, так як це зробив Анатолій Піндак», - резюмував Олександр Дзиґа.

Довідково: у Вікіпедія зазначається, що у 14-19 столітті в грошовому обігу України «ходили» празькі гроші: «…Від початку 14 століття в обігу з'явилися гроші празькі, великі й доброякісні (початкова вага — близько 4 г) срібні монети, що швидко почали відігравати провідну роль на ринку. Найбільш поширеними стали гроші чеського короля Вацлава IV (1378—1419)».

Источник: zhitomir.info
Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.