Меню
Главная
Металлоискатели
Все для поиска
НеПутёвые заметки
Моя Житомирщина
Чистка и хранение
Трехверстовки
Хроника копа
NEL катушки
Литература
Новичкам
Карты
Видео
Форум
Всякое
Статьи
Ссылки
RSS канал
RSS канал
ПоискПопулярные Новости
· 1: Все денежные знаки в истории России (Прочтено: 893595 раз)
· 2: Клейма на патронах и оружии, 1995 (ТОМ 1) (Прочтено: 507604 раз)
· 3: Старинная карта Украины 1648 года. Скачать бесплатно (Прочтено: 314248 раз)
· 4: Уроки для чайников:Совмещение старых и новых карт (Прочтено: 180269 раз)
· 5: Oziexplorer 3.95.4m + Русификатор + Русская инструкция (Прочтено: 172321 раз)
· 6: Ориентировочная стоимость советских монет по годам (1921-1991). 2013 год. Цена (Прочтено: 100947 раз)
· 7: Легенды о кладах в городе Житомир (Прочтено: 79922 раз)
· 8: Краткий курс молодого кладоискателя (Прочтено: 78144 раз)
· 9: Поисковые магниты (Прочтено: 64871 раз)
· 10: Глубина обнаружения находок (Прочтено: 60201 раз)
Фортуна
Підземне місто під Житомиром: правда, чи вигадки?

Про підземні ходи, що знаходяться під Житомиром, існує безліч історій. Дехто навіть вважає, що на глибині знаходиться справжнє підземне місто. Мовляв, давним-давно, коли будували Житомир, якщо зверху була вулиця, то і знизу будували вулицю, щоб при необхідності ховатися від нападників.Ще кажуть, що у підземному місті було безліч пасток, а ширина ходів дуже відрізнялася: у них могло проїхати до восьми вершників.
Очевидним лишається лиш те, що ці пам'ятки є майже невивченими, а більшість входів до них засипані або забетоновані.
Старожили розповідають, що під час церковного розколу у XVIII ст. частина житомирських старообрядців пішла під землю і створила там так звану катакомбну церкву. Якщо вірити цим розповідям, то під містом існує три таких церкви. Одну з них було знайдено під час розвідувальної свердловини на Суриній горі в районі вулиці Клосовського. Залишки церкви виявили і обстежили у 1981 році. Це хід, проритий на глибині більше 6 метрів. Від центральної галереї відгалужувались невеликі кімнатки, на стіні однієї з ніш був напис старослов'янською мовою, який відносять до XV- XVI століття. Та згодом вхід до церкви замурували.
10 років тому, у липні 1990-го газета «Житомирський вісник» організувала експедицію під землю.На початку XX ст. міською управою була створена комісія у складі військових, яка ставила за мету дослідження підземних галерей міста. Згодом комісія склала звіт про проведену роботу, а також карту досліджених печер. Але через деякий час за нез'ясованих обставин ці документи зникли з архіву управи. Аналогічна комісія у ці ж роки працювала у Бердичівських підземеллях. Годі було досліджено близько 130 ходів і 78 підвалів. Під час громадянської війни таємничими ходами зацікавилось командування петлюрівських військ. Розповідають, що під час ВІДСТУПУ з міста в Житомирських лабіринтах вони заховали майже тридцять возів награбованого.
В 30-ті роки підземелля використовували як могильики. Коли Житомир захопили німецько-фашистські загарбники, ними була створена спеціальна команда, що повинна була вивчити підземелля міста. Результатами цих досліджень і досі невідомі.
В роки війни чимало житомирян рятувалося від облав, що проводилися окупантами, і бомбардувань в підземних лабіринтах. Ними скористувалися і радянські військовополонені для втечі з тюрми, що була розташована по вул. Черняховського.
У 50-ті роки карта підземних ходів демонструвалася і в краєзнавчому музеї. На стендах виставочних залів були представлені фотокартки склепів, схеми печер, документи, що свідчили про історію виникнення та розвиток підземель. Але раптово документи зникли з музею та архіву. У листопаді 1953 р. під час спорудження будівлі обкому партії була виявлена мережа підземних галерей. Однією з них скористувалися ув'язнені, для втечі, що працювали на будівництві. Та про існування цих ходів було відомо і охороні, і поки ув'язненні пересувалися по одній з печер, на другому кінці їх вже чекали.

В 1990 році в Житомирі на базі обласного спортивно-туристського клубу "Полісся" була створена група спелеологів, яка приступила до вивчення підземних ходів міста та області. Обласний краєзнавчий музей не заперечував проти проведення досліджень. Безпосередньому вивченню підземель передувала значна пошукова робота над письмовими джерелами, легендами, народними переказами, вивченням архівних документів, і тільки згодом розпочалось обстеження печер. Тоді й перевірялась достовірність інформації.
У 1990-1994 роки групою було відкрито, досліджено та зібрано інформацію по підземних ходах: вулиця Басейна, Богунія, драмтеатр, вул. Велика Бердичівська, Замкова гора, вул. Кафедральна, Костьол, Михайлівська церква, Подол, ВУЛ. Пушкінська, скеля «Голова Чацького», ВУЛ. Чекістів, вул. Черняховського, ВУЛ. Шолом-Алейхема.
Безумовно, перерахованими ходами не обмежуються підземні пам'ятки міста, але їх детальне вивчення наблизило б нас до багатьох відповідей на питання стосовно минулого Житомира.

Оксана Трокоз

Дата публикации : 10-07-2010 (Просмотров статьи : 5458)
Статью опубликовал : SanyokВернуться
Друзья

Мы в Facebook
 
Кладоискательство в Украине
Нас уже 999999 участников!!!
Присоединиться к группе
 
Статистика
Яндекс цитирования
Rambler's Top100 Яндекс.Метрика
Реклама

Владелец: Sanyok

При использовании материалов моего сайта убедительная просьба оставлять ссылки на сайт-источник
Все содержащиеся на сайте материалы носят информационно-новостной характер,которые основаны на открытых сетевых источниках и публикуются исключительно в целях ознакомления.